Friss Hirdetések - 2026.02.15. - 02.22.
LITURGIKUS HETIREND
2026. február 15 - 2026. február 22 -ig
Évközi 6. vasárnap
|
Szent Mihály |
Szent Imre |
Nepomuki Szent János |
||
|
Február 15. |
10.30 Szentmise 16.30 Imaóra |
8.30 Rózsafüzér 10.30 Szentmise |
||
|
Február 16. |
18.00 Szentmise |
|||
|
Február 17. |
17.00 Imaóra |
7.00 Szentmise és Szentségimádás |
||
|
Február 18. |
8.30 Iskolai Szentmise 18.00 Szentmise - hamvazkodás |
18.00 Szentmise |
||
|
Február 19. |
16.30 Szentségimádás |
18.00 Szentmise |
||
|
Február 20. |
17.00 Keresztút |
18.00 Keresztút és utána |
||
|
Február 21. |
18.00 Szentmise |
16.45 Vasárnap 20.00 - 21.00 Szentségimádás |
||
|
Február 22. |
10.30 Szentmise 17.00 Rózsafüzér |
8.30 Rózsafüzér 10.30 Szentmise |
|
|
Boldogok, akik Isten útján járnak, * és törvényét követik.
Hirdetések - Dunakeszi Szent Imre Egyházközség
2026. február 15 - 2026. február 22 -ig
Évközi 6. vasárnap
- A Szent Erzsébet Katolikus Óvoda megnyitotta a 2026-2027. évre történő jelentkezési időszakát.
A jelentkezési információk a hnlapon megtekinthetőek: Dokumentumok - Óvodai jelentkezéseknél.
Óvodai nyílt nap: 2026. február 16-án 9.00-tól - EXODUS 40 KIHÍVÁSRA és Laci atya hamvazószerdán induló napi elmélkedéssorozatára itt lehet feliratkozni: jelentkezés linkje.
Kedves Testvérek! Szeretnénk meghívni Titeket egy nagyböjti 40 napos kihívásra, amit másoktól “lopott” név alapján Exodus 40-nek nevezünk. A kihívás lényegileg 3 területet foglal magában:
- Imavállalás
- Fizikai kihívás, lemondás
- Testvéri megosztás - heti egyszer 15 perc megosztás az imapároddal
A kihívás része az is, hogy legalább egy valakivel megosztjuk a vállalásainkat és elmélkedéseink gyümölcsét. Őt nevezzük imapárnak. Természetesen magatok számára is felkérhettek imapárt, de az alábbi űrlap kitöltése során jelezhetitek azt is, hogy szívesen ránk bízzátok, hogy találjunk Nektek imapárt. Aki regisztrált, annak minden nap egy igét és egy elmélkedést fogunk küldeni. Az űrlapon nagyböjti elhatározásokat vállalhattok. Vállalásaitokat csak Farkas Laci atya és Ecseri Pali atya fogja megtekinteni, diszkréten kezeljük. Fiókotokba belépve a program regisztrációjánál, hogy milyen elköteleződéseket tettetek. Azért örülünk, ha nekünk, atyáknak megírjátok, hogy mire vállalkoztatok, mert így hisszük, hogy ti is komolyabban veszitek nagyböjti fogadalmaitokat. Tehát nem dicsekvés tere ez, s nem is verseny. Nem az a cél, hogy sokat vállaljatok, hanem az, hogy amit beleírtok az űrlapba, azt hűségesen végig is csináljátok. Mindenki egyénileg regisztráljon és javasoljuk, hogy ha közösségbe jársz, akkor a közöségeden belül keress egy imapárt, aki szintén vállalja a kihívást (őt is kérd meg, hogy szintén regisztráljon és írjátok be egymást köteles társként), és akivel hetente egyszer megosztjátok egymással, hogyan sikerült teljesíteni a vállalásokat és Isten milyennek mutatkozott az imádságban és a mindennapjaidban. (Megj. Ha több közösségbe jársz, akkor abból a közösségből válassz, ahol többen készek a kalandra!) Természetesen házastársadat, jó ismerősödet is választhatod imapárodnak. Ha közösségen belüli társat választasz, akkor minden héten, amikor a közösségeddel találkoztok, az egy alkalom lehet az imapároddal való megosztásra is (ha a csoport minden tagja elfogadta a kihívást, akkor beépíthetitek az alkalomba, ha csak néhányan fogadták el, akkor az alkalom előtt vagy után találkozhatnak a párok). Ha a közösség minden tagja vállalja a kihívást és valakinek már nem jutna pár, akkor legyenek hárman. Egyéb esetben is lehet hármas kötéltársi triót kialakítani. Ha valaki házastársával, családtagjával, jó barátjával együtt szeretne elindulni, az is kiváló választás, a fontos, hogy motivált társat keress, akivel a lelki életedről remélhetőleg könnyen tudsz beszélgetni. Ha nem tartozol kisebb közösséghez (vagy a gondviselésre szeretnéd bízni), akkor bejelölheted a regisztrációdnál, hogy elfogadod, ha melléd rendelünk egy imatársat, vagy pedig kereshetsz valakit a barátaid, ismerőseid közül is! Internetet nem használó Testvéreinknek segítsetek beregisztrálni! Nekik igény szerint hetente szívesen nyomtatunk lelki anyagot, amit a templomból lehet elvinni. Február 18-án, Hamvazószerdán küldjük az első anyagot, onnantól 40 böjti nap lesz Nagyszombat éjszakáig (a vasárnapok ugyanis még nagyböjtben is ünnepnapok és nem számítanak böjti napnak). Húsvét vasárnapig tart majd ez a közös lelki utunk. Imádságos, vezeklős, megújulós nagyböjti időszakot kívánunk Neked! Laci atya és Pali atya (Dunakeszi-Főplébánia és Alagi Plébánia)
- NYÁRI TÁBORAINK IDŐPONTJÁT írjátok be naptáraitokba! (Néhányra már lehet regisztrálni!)
-
- Bárka napközis tábor - június 29 - július 3.: https://frakk.keszikat.hu/register/696f8d78e94ed
- Szent Imre napközis tábor - július 20 - 24.: https://frakk.keszikat.hu/register/697b75994521d
- Bárka kalandtábor - július 25 - július 29.: https://frakk.keszikat.hu/register/698474012f3ff
- Nemzetközi Ifjúsági Fesztivál Medjugorjeban: Mladifest - augusztus 1-5.
- Szent Mihály családtábor - augusztus 9 - augusztus 14.
- Szent Imre családtábor - augusztus 9 - augusztus 14.
- Ifis balatonozás - augusztus 17-19.
Az idei táborjelentkezések folyamata megváltozik, mert egy új adatbáziskezelő rendszere lett egyházközségeinknek: a FRAKK. Aki az adventi gondolatokra feliratkozott, már ismeri azt az adatbáziskezelő rendszert (FRAKK), amelyre eddig csak a Fratelli Alapítvány adatbázisába lehetett feliratkozni, de amelyet most a plébániáink saját, teljesen különálló adatbázisába való feliratkozáshoz is elindítunk. Ennek célja, hogy a jövőben a programokra és eseményekre való regisztráció gyorsabb, az ügyintézés pedig egyszerűbb legyen. Most több időt vesz igénybe, de innentől kezdve az alapadatokat nem kell megadni többet a későbbi egyházközségi eseményeinkre való regisztráláskor, ha valaki 16 éven felüliként önmagát vagy gyermekeit regisztrálja és önmaga számára egyéni vagy családi fiókot hoz létre a frakk.keszikat.hu-n. A kitöltéshez készítettünk egy képes segédletet is: segédlet linkje.
- 2026. február 21-én 16 órától kettős előadás lesz a Dunakeszi Jézus Szíve Templom hittantermében. S. Devecz Valéria bemutatja a “40 Nap az Életért” váci ima kampányt. Vidra Boglárka szakelőadó témája A várandósság elérése lombik program nélkül, helyreállító szemlélettel.
- Bioetikai kérdésekről hallhatunk 15-én a Szent Mihály templomban 18-as Szentmisén és az azt követő fórumbeszélgetésen, valamint a 9 órai Szentmisén, továbbá itt olvashatunk:
- Bioetikai útmutató letölthető: https://mecshonlap.hu/bioetikai-utmutato-fiataloknak/
- Donum vitae (A élet ajándéka): https://katolikus.hu/dokumentumtar/donum-vitae
- Dignitas Personae (a személy méltósága,a böngésződben lehet olyan lehetőség, hogy lefordítsa):https://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_20081208_dignitas-personae_en.html
- https://www.magyarkurir.hu/hirek/a-gyermek-legalapvetobb-joga-es-erdeke-hogy-szulei-szereteteben-nohessen-fel-az-mkpk-kozlemenye
- Podcast sorozat Székely János püspökkel, az élet szentsége, méltósága és védelme támáit, továbbá az emberi élet kezdetének kérdéskörét járja körül. https://www.youtube.com/watch?v=nhHg5Sf36VU
- A hazassaghete.hu-n, értékes tartalmakat és programokat találhattok. Papp Miklós atya Házasság szakaszai című nálunk tartott január 31-i előadását itt tekinthetitek meg: https://youtu.be/q_4SzneGM5c
- A Betegek Szentségét febr. 22-én a Szent Imre templomban a 9.00 órai, a Szent Mihály templomban a 10.30-as Szentmise keretében szolgáltatjuk ki. Mivel a Szentgyónás a Szentség vételére való felkészülés szerves része, ezért kérünk mindenkit, hogy Szentgyónását frissen végezze el és erről, aki tud, kérjen igazolást a gyóntatótól. Akik nálunk gyónnak, azoknak a gyónáskor mindenkinek írunk egy névre szóló szentképet (aki a Betegek Szentsége miatt gyón, kérje is ezt a gyónásakor!), amit a Betegek Kenetekor kézbe kapnak majd, jelezvén ezzel felkészültségüket. Természetesen akikről tudjuk, hogy rendszeres gyónók, azokat igazolás nélkül is fogadjuk, csak fontos, hogy a megszentelő kegyelem állapotában legyenek, lehetőleg egy hónapnál nem régebbi gyónással. Gyóntatások a vasárnap délelőtti Szentmisék előtt fél órával és az esti 6 órai Szentmise alatt lesznek, továbbá elsőpénteken fél órával a Szentmise előtt, de külön időpontban is megkereshetnek minket vagy hétköznapi Szentmisék előtt vagy után. Kérjük, hozzuk el idős vagy beteg Testvéreinket a gyónásra és a Betegek Kenetének ünnepi kiszolgáltatására! “Jakab levele szerint azért kell a betegeket megkennünk, hogy enyhülést nyerjenek és üdvözüljenek általa (Trentói Zsinat XIV. 2). Minden igyekezetünkkel azon legyünk tehát, hogy a Szentséget felvegyék mindazok a hívek, akik betegségük vagy életkoruk miatt gyengélkednek (II. Vatikáni Zsinat SC 73). “Sebészeti beavatkozás (műtét) előtt a Szentkenet feladható, valahányszor veszélyes betegség miatt operálják a beteget. Idősek is fölvehetik…, ha erejük fogytán van: még ha nincs is különösebben veszélyes betegségünk.” (Betegellátó könyv 15. oldal) 60 év felett különösebb betegség nélkül is évente ajánlott felvenni. “Gyermekeknek is feladhatjuk…, ha már annyira értelmesek, hogy a Szentség megerősítheti őket.” (Uo. 16.o.) Ha valaki igényli, akkor beszállítjuk az ünnepre, ami miatt hívják Váta Enikő karitász vezetőnket (06-30-368-44-09) vagy, ha ágyhoz kötött, akkor házhoz megyünk.
- Február 16-án, hétfőn katekumen hittan lesz a Szent Imre Plébánián 19.00 -tól
- Február 17-én, kedden felnőtt hittan lesz a Szent Imre Plébánián 19.00 -tól
- Február 23 - án, hétfőn Bibliakör lesz a Szent Mihály Plébánián 19.00-20.30-ig.
- JEGYESFELKÉSZÍTŐ jövő vasárnap kezdődik!!! Akik a 2026-os évben kötnének szentségi házasságot, kérjük, hogy jelentkezzenek az alábbi linken: jelentkezés linkje! A jegyesoktatások vasárnap délutánonként 15.00 - 17.30 - ig lesznek megtartva. Február 22-én kezdjük. További alkalmak: március 8., március 22., április 12., április 26., május 10., május 24.
- Szeretettel hívunk mindenkit Csoda–Dicsőítés estekre Csiszér László vezetésével. A következő alkalom 2026. február 17-én, kedden 18.00 órakor kezdődik a Dunakeszi–Gyártelep Plébánián (Mindszenty tér 2.), és 19.30-ig tart. A dicsőítő alkalmak február további keddjein is folytatódnak, február 24-én. „Rólad mondja a szívem: Téged keres tekintetem! A te arcodat keresem, Uram!” (Zsolt 27,8)
- Minden héten kedden 9.00-10.30-ig katolikus baba-mama klubba hívjuk és várjuk az édesanyákat és a babákat. Helyszín: Szent Erzsébet Katolikus Óvoda (Szent László u. 4.)
Érdeklődni lehet: Kecskeméti Hettinél:Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. - Aki plébánosi ajánlást szeretne kérni gyermekének, az alábbi linken találja ennek menetét: ajánlás menete. Beszélgetésre időpontot pedig itt foglalhat februárra: jelentkezés linkje.
- Légy Te is rendszeres hozzájáruló! Nagy szükségünk van rendszeres egyháztagokra, akik hozzá is járulnak az egyházközség működési költségeihez, ezért megköszönjük, ha rendszeres adományozást állítotok be az egyházközség számára. Természetesen készpénzben is lehet Margitkánál adományokat a pénztárba befizetni, az utalásokat kérjük az alábbi bankszámlánkra küldjék.
- Szent Imre Egyházközség: CIB 10700653-68353267-51100005 Lehetőség van arra is, hogy aki céges támogatást szeretne küldeni, azt az alapítványunk számlájára utalja. Alapítványunk közhasznú, ezért joga van év végén igazolást kiadni adójóváírás céljából. Alapítványunk számlaszáma: OTP 11742104-20035509
- Egyházközségi hozzájárulást az irodában is be lehet fizetni iroda - időben de utalni is lehet. Kérjük szíves hozzájárulásotokat Plébániánk és Templomunk fenntartásához.
- Irodai nyitvatartás: hétfő és szerdán 9-13, péntek 13-17-ig
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Továbbra is lehet hívni a 06 - 30/6767-491-es számon Druzsinné Margitkát - Éves programok
-
- Február
- 22, Betegek szentsége felvétele 9.00 Szent Imre, 10.30 Szent Mihály
- 20-22,Emmausz kurzus, Szent Erzsébet óvoda
- Március
- 25, Lelki adoptálás, Szent Imre templom
- 26-28, Jézus szíve templomban nagyböjti lelkigyakorlat
- 27, Élő passiójáték, Szent Mihály templom
- 28, Nagyböjti lelki nap, Krisztus Király Iskola
- Április
- 3, Városi keresztút
- 11, Biciklizés
- Május
- 1, Egyházközségi nap, Szent Mihály
- 9, Családos, túrázós nap.
- 16, Kápolna búcsú, Szent Imre egyházközségi nap
- Június
- 14, Jézus szíve búcsú
- 22-26, Jézus szíve napközis tábor
- jún.29-Júl.3, Bárka napközis tábor
- Július
- 20-24, Szent Imre napközis tábor
- 25-29, Bárka kalandtábor
- Augusztus
- 1-5, Nemzetközi Ifjúsági Fesztivál Medjugorjeban
- 9-14,Szent Mihály családtábor
- 9-14,Szent Imre családtábor
- 12-16, Jézus szíve családtábor
- 17-19, Ifis balatonozás
- 30, Veni Sancte zarándoklat az alagi romtemplomhoz
- Szeptember
- 19, Ezer éves egyházmegyei jubileumi nap, Vác
- 20, elsőáldozás
- 26, akolitus avatás
- szept.30-okt.2, Róma, Farkas Ákos diakónussá szentelése
- Október
- 3, Szent Mihály kupa
- 4, Szent Mihály búcsú
- 17, Karitász teadélután
- November
- 5/8 Szent Imre templom búcsúja
- 14, Szent Erzsébet bál
- Február
Hirdetések - Dunakeszi Szent Mihály Egyházközség
2026. február 15 - 2026. február 22 -ig
Évközi 6. vasárnap
- Ferb. 15-én 9.30-ra szeretettel várjuk a ministrálni vágyó fiatalokat a templomba próbálni.
- A Szent Erzsébet Katolikus Óvoda megnyitotta a 2026-2027. évre történő jelentkezési időszakát.
A jelentkezési információk a hnlapon megtekinthetőek: Dokumentumok - Óvodai jelentkezéseknél.
Óvodai nyílt nap: 2026. február 16-án 9.00-tól - EXODUS 40 KIHÍVÁSRA és Laci atya hamvazószerdán induló napi elmélkedéssorozatára itt lehet feliratkozni: jelentkezés linkje. Kedves Testvérek! Szeretnénk meghívni Titeket egy nagyböjti 40 napos kihívásra, amit másoktól “lopott” név alapján Exodus 40-nek nevezünk. A kihívás lényegileg 3 területet foglal magában:
- Imavállalás
- Fizikai kihívás, lemondás
- Testvéri megosztás - heti egyszer 15 perc megosztás az imapároddal
A kihívás része az is, hogy legalább egy valakivel megosztjuk a vállalásainkat és elmélkedéseink gyümölcsét. Őt nevezzük imapárnak. Természetesen magatok számára is felkérhettek imapárt, de az alábbi űrlap kitöltése során jelezhetitek azt is, hogy szívesen ránk bízzátok, hogy találjunk Nektek imapárt. Aki regisztrált, annak minden nap egy igét és egy elmélkedést fogunk küldeni. Az űrlapon nagyböjti elhatározásokat vállalhattok. Vállalásaitokat csak Farkas Laci atya és Ecseri Pali atya fogja megtekinteni, diszkréten kezeljük. Fiókotokba belépve a program regisztrációjánál, hogy milyen elköteleződéseket tettetek. Azért örülünk, ha nekünk, atyáknak megírjátok, hogy mire vállalkoztatok, mert így hisszük, hogy ti is komolyabban veszitek nagyböjti fogadalmaitokat. Tehát nem dicsekvés tere ez, s nem is verseny. Nem az a cél, hogy sokat vállaljatok, hanem az, hogy amit beleírtok az űrlapba, azt hűségesen végig is csináljátok. Mindenki egyénileg regisztráljon és javasoljuk, hogy ha közösségbe jársz, akkor a közöségeden belül keress egy imapárt, aki szintén vállalja a kihívást (őt is kérd meg, hogy szintén regisztráljon és írjátok be egymást köteles társként), és akivel hetente egyszer megosztjátok egymással, hogyan sikerült teljesíteni a vállalásokat és Isten milyennek mutatkozott az imádságban és a mindennapjaidban. (Megj. Ha több közösségbe jársz, akkor abból a közösségből válassz, ahol többen készek a kalandra!) Természetesen házastársadat, jó ismerősödet is választhatod imapárodnak. Ha közösségen belüli társat választasz, akkor minden héten, amikor a közösségeddel találkoztok, az egy alkalom lehet az imapároddal való megosztásra is (ha a csoport minden tagja elfogadta a kihívást, akkor beépíthetitek az alkalomba, ha csak néhányan fogadták el, akkor az alkalom előtt vagy után találkozhatnak a párok). Ha a közösség minden tagja vállalja a kihívást és valakinek már nem jutna pár, akkor legyenek hárman. Egyéb esetben is lehet hármas kötéltársi triót kialakítani. Ha valaki házastársával, családtagjával, jó barátjával együtt szeretne elindulni, az is kiváló választás, a fontos, hogy motivált társat keress, akivel a lelki életedről remélhetőleg könnyen tudsz beszélgetni. Ha nem tartozol kisebb közösséghez (vagy a gondviselésre szeretnéd bízni), akkor bejelölheted a regisztrációdnál, hogy elfogadod, ha melléd rendelünk egy imatársat, vagy pedig kereshetsz valakit a barátaid, ismerőseid közül is! Internetet nem használó Testvéreinknek segítsetek beregisztrálni! Nekik igény szerint hetente szívesen nyomtatunk lelki anyagot, amit a templomból lehet elvinni. Február 18-án, Hamvazószerdán küldjük az első anyagot, onnantól 40 böjti nap lesz Nagyszombat éjszakáig (a vasárnapok ugyanis még nagyböjtben is ünnepnapok és nem számítanak böjti napnak). Húsvét vasárnapig tart majd ez a közös lelki utunk. Imádságos, vezeklős, megújulós nagyböjti időszakot kívánunk Nektek! Laci atya és Pali atya
- NYÁRI TÁBORAINK IDŐPONTJÁT írjátok be naptáraitokba! (Néhányra már lehet regisztrálni!)
- Bárka napközis tábor - június 29 - július 3.: https://frakk.keszikat.hu/register/696f8d78e94ed
- Szent Imre napközis tábor - július 20 - 24.: https://frakk.keszikat.hu/register/697b75994521d
- Bárka kalandtábor - július 25 - július 29.: https://frakk.keszikat.hu/register/698474012f3ff
- Nemzetközi Ifjúsági Fesztivál Medjugorjeban: Mladifest - augusztus 1-5.
- Szent Mihály családtábor - augusztus 9 - augusztus 14.
- Szent Imre családtábor - augusztus 9 - augusztus 14.
- Ifis balatonozás - augusztus 17-19.
Az idei táborjelentkezések folyamata megváltozik, mert egy új adatbáziskezelő rendszere lett egyházközségeinknek: a FRAKK. Aki az adventi gondolatokra feliratkozott, már ismeri azt az adatbáziskezelő rendszert (FRAKK), amelyre eddig csak a Fratelli Alapítvány adatbázisába lehetett feliratkozni, de amelyet most a plébániáink saját, teljesen különálló adatbázisába való feliratkozáshoz is elindítunk. Ennek célja, hogy a jövőben a programokra és eseményekre való regisztráció gyorsabb, az ügyintézés pedig egyszerűbb legyen. Most több időt vesz igénybe, de innentől kezdve az alapadatokat nem kell megadni többet a későbbi egyházközségi eseményeinkre való regisztráláskor, ha valaki 16 éven felüliként önmagát vagy gyermekeit regisztrálja és önmaga számára egyéni vagy családi fiókot hoz létre a frakk.keszikat.hu-n. A kitöltéshez készítettünk egy képes segédletet is: segédlet linkje.
- 2026. február 21-én 16 órától kettős előadás lesz a Dunakeszi Jézus Szíve Templom hittantermében. S. Devecz Valéria bemutatja a “40 Nap az Életért” váci ima kampányt. Vidra Boglárka szakelőadó témája A várandósság elérése lombik program nélkül, helyreállító szemlélettel.
- Bioetikai kérdésekről hallhatunk 15-én a Szent Mihály templomban 18-as Szentmisén és az azt követő fórumbeszélgetésen, valamint a 9 órai Szentmisén, továbbá itt olvashatunk:
- Bioetikai útmutató letölthető: https://mecshonlap.hu/bioetikai-utmutato-fiataloknak/
- Donum vitae (A élet ajándéka): https://katolikus.hu/dokumentumtar/donum-vitae
- Dignitas Personae (a személy méltósága,a böngésződben lehet olyan lehetőség, hogy lefordítsa):https://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_20081208_dignitas-personae_en.html
- https://www.magyarkurir.hu/hirek/a-gyermek-legalapvetobb-joga-es-erdeke-hogy-szulei-szereteteben-nohessen-fel-az-mkpk-kozlemenye
- Podcast sorozat Székely János püspökkel, az élet szentsége, méltósága és védelme támáit, továbbá az emberi élet kezdetének kérdéskörét járja körül. https://www.youtube.com/watch?v=nhHg5Sf36VU
- A hazassaghete.hu-n, értékes tartalmakat és programokat találhattok. Papp Miklós atya Házasság szakaszai című nálunk tartott január 31-i előadását itt tekinthetitek meg: https://youtu.be/q_4SzneGM5c
- A Betegek Szentségét febr. 22-én a Szent Imre templomban a 9.00 órai, a Szent Mihály templomban a 10.30-as Szentmise keretében szolgáltatjuk ki. Mivel a Szentgyónás a Szentség vételére való felkészülés szerves része, ezért kérünk mindenkit, hogy Szentgyónását frissen végezze el és erről, aki tud, kérjen igazolást a gyóntatótól. Akik nálunk gyónnak, azoknak a gyónáskor mindenkinek írunk egy névre szóló szentképet (aki a Betegek Szentsége miatt gyón, kérje is ezt a gyónásakor!), amit a Betegek Kenetekor kézbe kapnak majd, jelezvén ezzel felkészültségüket. Természetesen akikről tudjuk, hogy rendszeres gyónók, azokat igazolás nélkül is fogadjuk, csak fontos, hogy a megszentelő kegyelem állapotában legyenek, lehetőleg egy hónapnál nem régebbi gyónással. Gyóntatások a vasárnap délelőtti Szentmisék előtt fél órával és az esti 6 órai Szentmise alatt lesznek, továbbá elsőpénteken fél órával a Szentmise előtt, de külön időpontban is megkereshetnek minket vagy hétköznapi Szentmisék előtt vagy után. Kérjük, hozzuk el idős vagy beteg Testvéreinket a gyónásra és a Betegek Kenetének ünnepi kiszolgáltatására! “Jakab levele szerint azért kell a betegeket megkennünk, hogy enyhülést nyerjenek és üdvözüljenek általa (Trentói Zsinat XIV. 2). Minden igyekezetünkkel azon legyünk tehát, hogy a Szentséget felvegyék mindazok a hívek, akik betegségük vagy életkoruk miatt gyengélkednek (II. Vatikáni Zsinat SC 73). “Sebészeti beavatkozás (műtét) előtt a Szentkenet feladható, valahányszor veszélyes betegség miatt operálják a beteget. Idősek is fölvehetik…, ha erejük fogytán van: még ha nincs is különösebben veszélyes betegségünk.” (Betegellátó könyv 15. oldal) 60 év felett különösebb betegség nélkül is évente ajánlott felvenni. “Gyermekeknek is feladhatjuk…, ha már annyira értelmesek, hogy a Szentség megerősítheti őket.” (Uo. 16.o.) Ha valaki igényli, akkor beszállítjuk az ünnepre, ami miatt hívják Váta Enikő karitász vezetőnket (06-30-368-44-09) vagy, ha ágyhoz kötött, akkor házhoz megyünk.
- Február 16-án, hétfőn katekumen hittan lesz a Szent Imre Plébánián 19.00 -tól
- Február 17-én, kedden felnőtt hittan lesz a Szent Imre Plébánián 19.00 -tól
- Február 23 - án, hétfőn Bibliakör lesz a Szent Mihály Plébánián 19.00-20.30-ig.
- JEGYESFELKÉSZÍTŐ jövő vasárnap kezdődik!!! Akik a 2026-os évben kötnének szentségi házasságot, kérjük, hogy jelentkezzenek az alábbi linken: jelentkezés linkje! A jegyesoktatások vasárnap délutánonként 15.00 - 17.30 - ig lesznek megtartva. Február 22-én kezdjük. További alkalmak: március 8., március 22., április 12., április 26., május 10., május 24.
- Szeretettel hívunk mindenkit Csoda–Dicsőítés estekre Csiszér László vezetésével. A következő alkalom 2026. február 17-én, kedden 18.00 órakor kezdődik a Dunakeszi–Gyártelep Plébánián (Mindszenty tér 2.), és 19.30-ig tart. A dicsőítő alkalmak február további keddjein is folytatódnak, február 24-én. „Rólad mondja a szívem: Téged keres tekintetem! A te arcodat keresem, Uram!” (Zsolt 27,8)
- Aki plébánosi ajánlást szeretne kérni gyermekének, az alábbi linken találja ennek menetét: ajánlás menete. Beszélgetésre időpontot pedig itt foglalhat februárra: jelentkezés linkje.
- Légy Te is rendszeres hozzájáruló! Nagy szükségünk van rendszeres egyháztagokra, akik hozzá is járulnak az egyházközség működési költségeihez, ezért megköszönjük, ha rendszeres adományozást állítotok be az egyházközség számára. Természetesen készpénzben is lehet Erzsikénél és Ildikónál adományokat a pénztárba befizetni, az utalásokat kérjük az alábbi bankszámlánkra küldjék.
- Név: Római Katolikus Egyházközség Főplébánia Számlaszám: 10700653-69155691-51100005 Közleménybe: templomtető felújítására címszót írjatok és ne plébánia felújítást!
- Irodai ügyfélfogadás: a Szent Mihály Plébánián, Szent István u. 41. Irodai nyitvatartás: hétfőn 14-18; szerdán 9 - 13, péntek 9 - 13, e-mail címe:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. , Csománé Ildikó (30-648-5806). - Ha beteghez, haldoklóhoz kell menni vagy gyónásra, lelki beszélgetésre van szükség, akkor az atyákat rögtön és közvetlenül keressék (Laci atyát a 20-8231-719-es számon, Pali atyát pedig a 30-474-5561-es számon)!
- A keresztelési adatokat az itt (jelentkezés linkje) jelzett űrlapok kitöltése után személyesen irodaidőben kell egyeztetni, s ott kell leadni a szükséges okmányokat (pl. szülők, keresztszülők keresztlevele vagy keresztelési emléklapja), ezt követően egyszeri felkészítőn kell részt vennie a szülőknek és keresztszülőknek.
- Éves programok
- Február
- 22, Betegek szentsége felvétele 9.00 Szent Imre, 10.30 Szent Mihály
- 20-22,Emmausz kurzus, Szent Erzsébet óvoda
- Március
- 25, Lelki adoptálás, Szent Imre templom
- 26-28, Jézus szíve templomban nagyböjti lelkigyakorlat
- 27, Élő passiójáték, Szent Mihály templom
- 28, Nagyböjti lelki nap, Krisztus Király....
- Április
- 3, Városi keresztút
- 11, Biciklizés
- Május
- 1, Egyházközségi nap, Szent Mihály
- 9, Családos, túrázós nap.
- 16, Kápolna búcsú, Szent Imre egyházközségi nap
- Június
- 14, Jézus szíve búcsú
- 22-26, Jézus szíve napközis tábor
- jún.29-Júl.3, Bárka napközis tábor
- Július
- 20-24, Szent Imre napközis tábor
- 25-29, Bárka kalandtábor
- Augusztus
- 1-5, Nemzetközi Ifjúsági Fesztivál Medjugorjeban
- 9-14,Szent Mihály családtábor
- 9-14,Szent Imre családtábor
- 12-16, Jézus szíve családtábor
- 17-19, Ifis balatonozás
- 30, Veni Sancte zarándoklat az alagi romtemplomhoz
- Szeptember
- 19, Ezer éves egyházmegyei jubileumi nap, Vác
- 20, elsőáldozás
- 26, akolitus avatás
- szept.30-okt.2, Róma, Farkas Ákos diakónussá szentelése
- Október
- 3, Szent Mihály kupa
- 4, Szent Mihály búcsú
- 17, Karitász teadélután
- November
- 5/8 Szent Imre templom búcsúja
- 14, Szent Erzsébet bál
- Február