Friss Hirdetések - 2026.04.19. - 04.26.
LITURGIKUS HETIREND
2026. április 19- április 26- ig
Húsvét 3. vasárnapja
|
Szent Mihály |
Szent Imre |
Nepomuki Szent János |
|||
|
Április 19. |
10.30 Szentmise 17.00 Rózsafüzér |
10.30 Szentmise |
|||
|
Április 20. |
18.00 Szentmise |
||||
|
Április 21. |
18.00 Szentmise |
7.00 Szentmise |
|||
|
Április 22. |
7.00 Szentmise |
||||
|
Április 23. |
16.30 Szentségimádás |
18.00 Szentmise |
|||
|
Április 24. |
18.00 Szentmise |
7.00 Szentmise |
|||
|
Április 25. |
18.00 Szentmise |
16.45 Szentmise 20.00-21.00 |
|||
|
Április 26. |
10.30 Szentmise 17.00 Rózsafüzér |
8.30 Rózsafüzér 10.30 Szentmise |
|||
Az élet útját * mutatod, Uram, nékem.
Hirdetések - Dunakeszi Szent Imre Egyházközség
2026. április 19 - április 26- ig
Húsvét 3. vasárnapja
- Cserkészcsapatunk az idei évben is szeretettel vár mindenkit április 19-én a 10:30-as szentmise után a Szent Imre templom kertjében megrendezendő agapéra és adománygyűjtő alkalomra! A finomságok mellett idén egy apró ajándékkal is szeretnénk kedveskedni mindenkinek, aki bármekkora összeggel támogatja cserkészcsapatunk munkáját. A bevételből a csapat éves kiadásainak egy részét szeretnénk fedezni, különös tekintettel a táborozáshoz szükséges felszereléseink beszerzésére és karbantartására. Az alkalom során emellett lehetőség lesz megismerni a cserkészetet, kérdezni tőlünk és beszélgetni velünk róla. Szeretettel várunk benneteket és hálásan köszönjük mindenkinek aki bármilyen formába támogatja csapatunk működését! A szervezők és a cserkészcsapat nevében, Pilter Lilla
- Szent Rita női kör szeretettel vár mindenkit következő alkalmára, melynek időpontja: április 22. szerda 19 óra. Helyszín: Szent Erzsébet Katolikus Óvoda.
- Megszületett Szent Imre templomunk kántorának, Zsilka Alannak harmadik kislánya Dóra, Isten hozta őt és jó egészséget Édesanyjának, Áginak és a Picinek is.
- A Szent Erzsébet Katolikus Óvoda megnyitotta a 2026-2027. évre történő jelentkezési időszakát. A jelentkezési információk a honlapon megtekinthetőek: Dokumentumok - Óvodai jelentkezéseknél. www.szenterzsebetovidk.hu
- Április 20-án, hétfőn 19.00 órától Bibliakör lesz a Szent Mihály Plébánián.
- Szeretettel hívjuk és várjuk az idei elsőáldozók édesanyáit egy közös szülői értekezletre április 21-én, kedden 19 órától a Szent Mihály-templomba!
- Április 27-én, hétfőn 19.00 órától Katekumen lesz a Szent Imre Plébánián.
- Nemzetközi Ifjúsági Fesztiválra megyünk Medjugorjéba augusztus 1-5-ig: Szeretettel hívjuk a felnőtt fiatalokat és a középiskolásokat, de minimum most nyolcadikosokat (még kisebbeket csak szülői felügyelettel) a nemzetközi Mladifest találkozóra, ahová kisbuszokkal utazunk. A részvétel teljes önköltsége - a jelenlegi üzemanyagárakkal számolva - 88.000 Ft, de támogatás is igényelhető, így 70 ezer Ft-ból vagy még kevesebb önrészből megoldható. Jelentkezni május 1-ig lehet az alábbi linken: jelentkezés linkje (Szükségünk van még 9 fős kisbuszokra megbízható sofőrrel (pl. Édesapákra, akik hoznak fiatalokat).
- Szeretettel hívjuk a fiatalokat augusztus 17. és 19. között egy közös kikapcsolódásra Balatonszárszóra. A három nap során vár rátok strandolás, közös játékok, pizzázás és tábortűz, de jut idő a lelki töltekezésre és közös szentmisére is. Az utazás közösen, vonattal történik (egyéni jegyváltással). A részvételi díj 23.000 Ft, amely a szállást és a teljes ellátást tartalmazza. Jelentkezni május 31-ig tudtok az alábbi linken: jelentkezés linkje. Gyertek, zárjuk együtt a nyarat!
- Minden héten kedden 9.00-10.30-ig katolikus baba-mama klubba hívjuk és várjuk az édesanyákat és a babákat. Helyszín: Szent Erzsébet Katolikus Óvoda (Szent László u. 4.) Érdeklődni lehet: Kecskeméti Hettinél:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. - Szeretettel hívunk mindenkit Csoda–Dicsőítés estekre Csiszér László vezetésével. Minden kedden 18.00 órakor kezdődik a Dunakeszi–Gyártelep Plébánián (Mindszenty tér 2.), és 19.30-ig tart.
- Légy Te is rendszeres hozzájáruló! Nagy szükségünk van rendszeres egyháztagokra, akik hozzá is járulnak az egyházközség működési költségeihez, ezért megköszönjük, ha rendszeres adományozást állítotok be az egyházközség számára. Természetesen készpénzben is lehet Margitkánál adományokat a pénztárba befizetni, az utalásokat kérjük az alábbi bankszámlánkra küldjék. Szent Imre Egyházközség: CIB 10700653-68353267-51100005 Lehetőség van arra is, hogy aki céges támogatást szeretne küldeni, azt az alapítványunk számlájára utalja. Alapítványunk közhasznú, ezért joga van év végén igazolást kiadni adójóváírás céljából. Alapítványunk számlaszáma: OTP 11742104-20035509
- Elérkezett az adóbevallás időszaka, ahol meg lehet jelölni, hogy az adó 1%-át hova-kinek ajánljuk fel. Kérjük, hogy a Szent Imre Alapítvány Közhasznú Szervezetet jelöljétek meg: Adószáma: 18683370-1-13 A másik 1%-ot Magyar Katolikus Egyház 0011
- Egyházközségi hozzájárulást az irodában is be lehet fizetni iroda - időben de utalni is lehet. Kérjük szíves hozzájárulásotokat Plébániánk és Templomunk fenntartásához.
- Irodai nyitvatartás: hétfő és szerdán 9-13, péntek 13-17-ig
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Továbbra is lehet hívni a 06 - 30/6767-491-es számon Druzsinné Margitkát. - Ha beteghez, haldoklóhoz kell menni vagy gyónásra, lelki beszélgetésre van szükség, akkor az atyákat rögtön és közvetlenül keressék (Laci atyát a 20-8231-719-es számon, Pali atyát pedig a 30-474-5561-es számon)!
- A keresztelési adatokat a honlapon lévő űrlapok (jelentkezés linkje) kitöltése után személyesen irodaidőben kell egyeztetni, s ott kell leadni a szükséges okmányokat (pl. szülők, keresztszülők keresztlevele vagy keresztelési emléklapja), ezt követően egyszeri felkészítőn kell részt vennie a szülőknek és keresztszülőknek
Hirdetések - Dunakeszi Szent Mihály Egyházközség
2026. április 19 - április 26- ig
Húsvét 3. vasárnapja
- Cserkészcsapatunk az idei évben is szeretettel vár mindenkit április 19-én a 10:30-as szentmise után a Szent Imre templom kertjében megrendezendő agapéra és adománygyűjtő alkalomra! A finomságok mellett idén egy apró ajándékkal is szeretnénk kedveskedni mindenkinek, aki bármekkora összeggel támogatja cserkészcsapatunk munkáját. A bevételből a csapat éves kiadásainak egy részét szeretnénk fedezni, különös tekintettel a táborozáshoz szükséges felszereléseink beszerzésére és karbantartására. Az alkalom során emellett lehetőség lesz megismerni a cserkészetet, kérdezni tőlünk és beszélgetni velünk róla. Szeretettel várunk benneteket és hálásan köszönjük mindenkinek aki bármilyen formába támogatja csapatunk működését! A szervezők és a cserkészcsapat nevében, Pilter Lilla
- Szent Rita női kör szeretettel vár mindenkit következő alkalmára, melynek időpontja: április 22. szerda 19 óra. Helyszín: Szent Erzsébet Katolikus Óvoda.
- Szent Mihály templomunk kántora Diósi Tamás április 13-án ünnepelte 50. születésnapját. Isten éltesse sokáig!
- Hálásan köszönjük Csoma Attiláné Ildikó plébániai irodavezetőként 6 éven keresztül végzett hűséges és precíz szolgálatát. Az Egyházban sokféle hivatás van — vannak, akik prédikálnak, vannak, akik énekelnek… és vannak, akik gondoskodnak róla, hogy a villanyt se kapcsolják le közben. Na, ez az a szolgálat, amit Ildikó végzett. Mindig csendesen a háttérben szolgált közöttünk, s reméljük amennyire ideje engedi, fog a jövőben is önkéntesként. Feladatkörét Bodroginé Tótfalusi Kriszta veszi át. Az irodaidő megváltozik: hétfőn 15-18; szerdán 10 - 13 óráig lehet őt az irodában keresni.
- A Szent Erzsébet Katolikus Óvoda megnyitotta a 2026-2027. évre történő jelentkezési időszakát. A jelentkezési információk a honlapon megtekinthetőek: Dokumentumok - Óvodai jelentkezéseknél. www.szenterzsebetovidk.hu
- Április 20-án, hétfőn 19.00 órától Bibliakör lesz a Szent Mihály Plébánián.
- Szeretettel hívjuk és várjuk az idei elsőáldozók édesanyáit egy közös szülői értekezletre április 21-én, kedden 19 órától a Szent Mihály-templomba!
- Április 27-én, hétfőn 19.00 órától Katekumen lesz a Szent Imre Plébánián.
- Szeretettel hívunk minden segíteni vágyót és ünnepelni szeretőt május 1-jén a Szent Mihály plébániára! Egy közös kertrendezéssel szépítjük meg környezetünket, majd egy vidám egyházközségi nappal ünnepeljük meg közösségünket. Töltsük együtt ezt a napot!
- Nemzetközi Ifjúsági Fesztiválra megyünk Medjugorjéba augusztus 1-5-ig: Szeretettel hívjuk a felnőtt fiatalokat és a középiskolásokat, de minimum most nyolcadikosokat (még kisebbeket csak szülői felügyelettel) a nemzetközi Mladifest találkozóra, ahová kisbuszokkal, Bezák Tamás esperes atya, Pali és Laci atyák, valamint a szécsényi ferences nővérek kíséretében indulunk. A részvétel teljes önköltsége - a jelenlegi üzemanyagárakkal számolva - 88.000 Ft, de támogatás is igényelhető, így 70 ezer Ft-ból vagy még kevesebb önrészből megoldható. Jelentkezni május 1-ig lehet az alábbi linken: jelentkezés linkje (Szükségünk van még 9 fős kisbuszokra megbízható sofőrrel (pl. Édesapákra, akik hoznak fiatalokat).
- Szeretettel hívjuk a fiatalokat augusztus 17. és 19. között egy közös kikapcsolódásra Balatonszárszóra. A három nap során vár rátok strandolás, közös játékok, pizzázás és tábortűz, de jut idő a lelki töltekezésre és közös szentmisére is. Az utazás közösen, vonattal történik (egyéni jegyváltással). A részvételi díj 23.000 Ft, amely a szállást és a teljes ellátást tartalmazza. Jelentkezni május 31-ig tudtok az alábbi linken: jelentkezés linkje. Gyertek, zárjuk együtt a nyarat!
- Minden héten kedden 9.00-10.30-ig katolikus baba-mama klubba hívjuk és várjuk az édesanyákat és a babákat. Helyszín: Szent Erzsébet Katolikus Óvoda (Szent László u. 4.) Érdeklődni lehet: Kecskeméti Hettinél:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. - Szeretettel hívunk mindenkit Csoda–Dicsőítés estekre Csiszér László vezetésével keddenként 18.00 órakor kezdődik a Dunakeszi–Gyártelep Plébánián (Mindszenty tér 2.), és 19.30-ig tart.
- Légy Te is rendszeres hozzájáruló! Nagy szükségünk van rendszeres egyháztagokra, akik hozzá is járulnak az egyházközség működési költségeihez, ezért megköszönjük, ha rendszeres adományozást állítotok be az egyházközség számára. Természetesen készpénzben is lehet Erzsikénél és Krisztánál adományokat a pénztárba befizetni, az utalásokat kérjük az alábbi bankszámlánkra küldjék. Név: Római Katolikus Egyházközség Főplébánia Számlaszám: 10700653-69155691-51100005 Közleménybe: templomtető felújítására címszót írjatok és ne plébánia felújítást!
- Itt van az adóelszámolás időszaka, ahol meg lehet jelölni, hogy az adó 1%-át hova-kinek ajánljuk fel. Kérjük, hogy az egyik 1%-ot a Dunakeszi Szent Mihály Alapítvány: Adószáma: 18694947-1-13; A másik 1%-ot Magyar Katolikus Egyház 0011
- Irodai ügyfélfogadás: a Szent Mihály Plébánián, Szent István u. 41. Irodai nyitvatartás: hétfőn 15-18; szerdán 10 - 13, e-mail címe:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. , Bodroginé Kriszta (304339661). - Ha beteghez, haldoklóhoz kell menni vagy gyónásra, lelki beszélgetésre van szükség, akkor az atyákat rögtön és közvetlenül keressék (Laci atyát a 20-8231-719-es számon, Pali atyát pedig a 30-474-5561-es számon)!
- A keresztelési adatokat az itt (jelentkezés linkje) jelzett űrlapok kitöltése után személyesen irodaidőben kell egyeztetni, s ott kell leadni a szükséges okmányokat (pl. szülők, keresztszülők keresztlevele vagy keresztelési emléklapja), ezt követően egyszeri felkészítőn kell részt vennie a szülőknek és keresztszülőknek.